cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se
cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se

Velké putování na Katuňský hřeben

0
Cena
Od25 500 Kč
Cena
Od25 500 Kč
Celé jméno (Full name)*
Email*
Telefon (Phone)
Datum (Date)*
Poče lidí (Person)*
Vaše zpráva (Your enquiry)*
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

1046

Máte dotaz?

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Rádi vám vše vysvětlíme.

+420 777 737 877

info@altajtour.cz

17 dní
Dostupnost : Srpen
  • Termín zájezdu : 12.08.2020 - 30.08.2020 ! Cena je včetně vizům do Ruska !!!
Podrobnosti o zájezdu

Chcete si rozšířit obzory a překonat sami sebe? Tušíte, co vás čeká v horské divočině a s chozením po horách máte už značné zkušenosti? V tom případě je vám tato výprava šitá na míru.

Vydejte se s námi na Katuňský hřeben, projděte se nejkrásnějšími místy divoké přírody Altaje a poznejte toto nádherné pohoří do hloubky. Čeká vás dvanáct dní cesty – to je dvanáct příběhů, na které budete dlouho vzpomínat.

A co uvidíte? Průzračná jezera, romantické průsmyky, pocítíte čerstvý horský vítr a uslyšíte i naprosté ticho v samém srdci mohutných hor. Podíváte se na místa často navštěvovaná turisty, ale i na taková, kde celý den nepotkáte živou duši. Část trasy prochází i Katuňskou přírodní rezervací, která rozhodně stojí za návštěvu.

Některé dny zdoláte převýšení více než 1000 metrů. Celou cestu ponesete na zádech kromě vlastních věcí a spacího pytle i část společné výbavy (stany, kotlík, trojnožka) a potraviny o hmotnosti 3 až 5 kg. Tam, kde to bude možné, ponesou potraviny koně (4. a 8. den). Troufnete si?

Fotky
Plán cesty

Den 0Z Novosibirsku do Usť-Koksy (825 km z Novosibrisku, 640 km z Barnaulu, autobus nebo mikrobus)

Odjezd z Novosibirsku ve 20:00 (GMT +7 h). Místo odjezdu: Sovětskaja ulice č. 65. Další možností nástupu je město Barnaul (Novoaltajsk) ve 23:50 místního času. Místo odjezdu: Hotelový komplex Oblepicha (Rakytník), Altajský kraj, Novoaltajsk, ulice Dorožnaja č. 13.

Doprava do Usť-Koksy a stravování na cestě není zahrnuto v ceně.

Den 1Odjezd z Gorno-Altajska (letiště) v 10:00-11:00 směrem Usť-Koksa (375 km minibusem)

Cesta vede po legendárním Čujském traktu s nádhernými výhledy na skalnaté pohoří Gornyj Altaj, dále prochází Katuňskou stepí do Ujmonské doliny.

Po obědě nás čeká vydávání turistické výstroje. Jen co dorazíme na turistickou základnu v obci Usť-Koksa, poslechneme si instruktáž. Dále nás ještě čeká seznamovací večer.

Den 2Začátek trekingu (65 km minibusem, 17 km GAZ-66, 20 km pěšky – 6 h)

Po snídani se z obce Usť-Koksa přemístíme do vesnice Tjungur. Pojedeme terénním vozem GAZ-66 do základny „Tři břízy“, která leží na řece Ak-Kem. Tam už nás čeká začátek treku. Turistická stezka vede podle řeky Ak-Kem a už první den si budete moct užít impozantní pohled na vrchol nejvyšší hory Altaje – Běluchy. Síly na další den načerpáme ve stanech přímo v lese.

Den 3Pěší putování k jezeru Ak-Kem do základního tábora Altaj Airu (6 km pěšky – 2 h)

I dnes se budete moct pokochat výhledy na nádherný vrchol Běluchy, která každoročně a okouzluje tisíce dobrodruhů.

Pokud budete mít chuť, můžete vyrazit na túru ke zvonici sv. Michaila nebo do Jarluské doliny. Zvonice archanděla Michaila je nejvýše položenou zvonicí v celém Rusku. Jarluská dolina je čarokrásným místem s barevnými skalami i kameny. Dnes přenocujeme ve stanu u jezera Ak-Kem.

Den 4Výlet do údolí řeky Ak-Ojuk, do údolí Sedmi jezer, a do údolí Jarlu (na přání) (8 km + 6km pěšky)

Na horním toku řeky Ak-Ojuk se nachází nádherná jezera, z nichž každé má svůj neopakovatelný odstín: tyrkysový, zelený, mléčně modrý a namodrale černý. Po exkurzi sestoupíme do základního tábora a naobědváme se. Po obědě se můžete vypravit do údolí Jarlu (na přání), kde je postavené celé kamenné město.

Den 5PPřechod přes průsmyk Karaťurek, obtížnost A1 (16 km pěšky – 8-10 h)

Po snídani nás čeká túra přes průsmyk Karaťurek (což v překladu z altajštiny znamená „černé srdce“). Za příznivého počasí se v průsmyku otevírají nádherné výhledy na Běluchu a na celý Katuňský hřeben. Čeká nás přespání u Kučerlinskéjo jezera.

Den 6Barevná jezera (4 km pěšky – 3 h + 3,5 km pěšky – 6-7 h)

Dnes nás nejdříve čekají 4 km pochodu k rozcestí k Barevným jezerům, cesta zabere přibližně 3 hodiny. Pak už nás čeká samotná cesta k jezerům. K nejnižšímu jezeru je to 3,5 km, trvat nám to bude přibližně 6-7 hodin.

Uvidíte níže položené zelené jezero ve výšce 2300 m a vrchní modré jezero ve výšce 2500 m nad mořem.

Den 7Túra k jezeru Daraškol (14 km pěšky – 12 h)

Ani dnes se nebudeme flákat. Podél řek Mjuštu Ajry a Joldo Ajry se vydáme na túru k jezeru Daraškol. Čeká nás náročný terén a dvakrát se budeme brodit přes řeku. Nadmořská výška cíle je krásných 2150 metrů nad mořem.

Den 8Jezero Daraškol (2,5 km pěšky – 2 h)

Po včerejšku si dopřejeme dopolední odpočinek v táboře. Až uvidíte jezero v paprscích vycházejícího slunce, poznáte, proč se jezero jmenuje Daraškol (v překladu z altajštiny Nádherné jezero). Odpoledne nás čeká pěší túra k místu přenocování na potoce Daraškol.

Den 9Průsmyk Němýckého (16,6 km pěšky – 10 h)

Dnes před sebou máme desetihodinovou pěší túru přes Němýckého průsmyk, která má obtížnost 1А. Cesta k průsmyku vede podél ledovce.

Den 10Přechod na území Katuňské rezervace (10 km pěšky – 4 h)

Po snídani nás čeká čtyřhodinový přechod na území Katuňské přírodní rezervace. Odpoledne si odpočineme v táboře, abychom měli dost sil na další den. Výška 2050 metrů nad mořem.

Den 11Pěší túra k tábořišti u jezera Alla-Askyr (14 km pěšky – 8 h)

Dnes je před námi 14 km. Vydáme se na pěší túru k tábořišti nedaleko jezera Alla-Askyr přes ústí řeky Ješta. Výška 2000 metrů nad mořem.

Den 12Výstup k jezeru Alla-Askyr (16 km pěšky – 10 h)

Po snídani nás čeká čtyřkilometrový výstup k jezeru Alla-Askyr (překládá se jako Příkrý zlom). Od jezera budeme pokračovat do průsmyku (2850 m) a nakonec sestoupíme do údolí Sarybel. Z průsmyku se za příznivého počasí otevírají nádherné výhledy na jezero Sarybel, do Doliny devíti jezer a na jezero Kyrgyz. Vidět je odtud také nejvyšší sibiřský vrchol – Bělucha. Poslední sestup dneška bude k tábořišti u řeky Sajrarty, kde přenocujeme.

Den 13Výšlap přes průsmyk Kyrgyz (12 km pěšky)

Výšlap přes průsmyk Kyrgyz a nocleh v cedrovém lese u potoka Sajrarty.

Den 14Túra do vesnice Maralnik, návrat do Usť-Koksy (16 km pěšky – 8 h)

Poslední den na nohách je před námi. Přes průsmyk Ploský 2300 m n. m.) poputujeme do vesnice Maralnik. Dále se přemístíme do Usť-Koksy, kde nás čeká odpočinek a rozlučkový večer.

Den 15Odjezd do Barnaulu (Novoaltajsku)/ Novosibirsku/ Gorno-Altajsku (375 km do Gorno-Altajsku, 640 km do Barnaulu a 825 do Novosibirsku, autobus nebo minibus)

Po snídani odevzdáme zapůjčenou výstroj a užijeme si osobní volno. Pro zájemce budou organizovány projížďky na koních po okolí nebo dvouhodinový splav řeky. Obojí je za doplatek.

Poobědváme v restauraci a vydáme se na prohlídku vesnice Verchnij Ujmon, která je jednou z nejstarších obcí Usť-Koksinské oblasti a byla založena před více než 300 lety.

Nachází se v ní dvě muzea: Přírodovědné muzeum N. K. Rericha a Muzeum starověreckého hnutí (náboženské a společenské rozkolnické hnutí, které se na protest oddělilo od pravoslavné církve a jehož vliv byl silný právě v odlehlých částech Ruska).

V 17:00 odjíždíme do Barnaulu a dalších destinací. Příjezd do Gorno-Altajsku ve 3:00 na letiště nebo do hotelu (noc stojí 350 rublů).

Den 16Příjezd do Barnaulu (Novoaltajsku) /Novosibirsku

Příjezd do Barnaulu orientačně v 7:00, do Novosibirsku v 10:00. Stravování během cesty si platíte sami.

Stravování
3krát denně, ze společných zásob
Ubytování
Přenocování ve stanech
Co s sebou

– péřová nebo prošívaná zimní bunda
– nepromokavý oděv (pláštěnku, nepromokavá bunda a kalhoty)
– trekkingové boty
– vysoké nepropustné boty nebo sněhule (nejlépe z termoplastického polyuretanu)
– trekkingové hole (je možné zapůjčení před začátkem cesty)
– botasky a pantofle nebo sandále (lehké přezutí)
– karimatková podložka pod zadek (podprdelník)
– zimní tepláky zimní čepici
– spodní rukavice z hedvábí (pod rukavice)
– trička 2-3 kusy
– šortky
– vlněné ponožky, 2 páry
– obyčejné ponožky, 3-4 páry
– čepice proti slunci
– krém a brýle proti slunci
– plavky
– baterka
– zavírací nůž
– sirky
– náhradní baterky
– vlastní sadu kempového nádobí
– předměty osobní hygieny
– základní léky: náplasti na puchýře, obvaz, elastický obvaz, jód nebo jiný dezinfekční prostředek, léky proti bolesti a proti nachlazení

Důležité informace

CENA ZAHRNUJE :

– stravování třikrát denně v letní restauraci ve vesnici Usť-Koksa, dvakrát denně teplé jídlo (snídaně a večeře) + turistický lunch-packet během aktivní části trasy
– služby zahrnuté v programu
– ubytování v turistickém komplexu Altair ve vesnici Usť-Koksa
– průvodcovské služby
– zapůjčení turistického vybavení: stany, spací pytle, karimatky, batohy, velký stan, kotlík a tábornické nádobí
– úrazové pojištění a pojištění proti nešťastným náhodám během aktivní části trasy: úrazové pojištění – 450 000 rublů, pojištění proti nešťastným náhodám –30 000
– úrazové pojištění a pojištění proti nešťastným náhodám během přesunů autem a při noclehu:  МС-150000, СНС-30000
– transfer z Usť-Koksy do Multa-Maralniku a zpět
– ubytování v horském tábořišti u Ak-Kemského jezera (3. den cesty) s přístřeškem, stany, nafukovacím člunem, plynem a sociálním zařízením. – ubytování na eko-turistické základně „Alt Airu (1. a 12. den)
– převoz přes řeku Ak-Kem na lodi při cestě do Jarluské doliny
– přeprava na GAZu-66 do tábořiště Tři břízy (2. den)
– dovoz potravin na koních ke Kučerlinskému jezeru (4. den)
– dovoz potravin na koních na hranice Katunské rezervace (9. den)
– vstup na území Katunské rezervace
– úschova osobních věcí na turistické základně v Usť-Kokse během aktivní části trekingu

 V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO:
– stravování na cestě
– ruská lázeň „baňa“. Navštívit „baňu“ bude možné: 3. den (jezero Ak-Kem, od 1500 rublů za hodinu), 4 den (Kučerlinské jezero, od 2000 rbl./hod.), 9. den (na území rezervace, 350 rublů/os./hod.), 12. den (Eko TK „Alt Air“)
– doprava do Usť-Koksy
Cena dopravy:
Horno-Altajsk-Usť-Koksa- Horno-Altajsk -3800 rbl. ( cca 1.300,-Kč )
Novosibirsk- Usť-Koksa – Novosibirsk –  5000 rbl.( cca 1.710,-Kč )
Barnaul (Novoaltajsk) – Usť-Koksa – Barnaul (Novoaltajsk) – 4800 rbl. ( 1.650,-Kč )
– cestovní pojištění