cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se
cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se

Treking v Kazbegi

0
Cena
Od21 000 Kč
Cena
Od21 000 Kč
Celé jméno (Full name)*
Email*
Telefon (Phone)
Datum (Date)*
Poče lidí (Person)*
Vaše zpráva (Your enquiry)*
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

367

Máte dotaz?

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Rádi vám vše vysvětlíme.

+420 777 737 877

info@altajtour.cz

6 Dní
Dostupnost : červen - říjen
  • Termín zájezdu je možné vybrat individuálně. Vyplňte prosím poptávkový formulář.
Podrobnosti o zájezdu

Gruzie
Jeden z nejstarobylejších států světa, nacházející se na pomezí Evropy a Asie, v centrální a západní části Jižního Kavkazu, částečně zasahující do Severního Kavkazu. Tato země plná starověkých legend a významných historických faktů, po staletí zrodila velkou kulturu a vytvořila jedinečný způsob života.
Co se týče přírodních podmínek, Gruzie je jednou z nejrozmanitějších zemí světa: klimatické zóny začínají od subtropů až po alpskou zónu a polopouště. Většina krajiny je nedotčená a je chráněna v rámci národních parků a rezervací. Gruzínské bažiny a horské oblasti jsou skutečnou Mekkou pro milovníky ptactva. Lesy s vysokánskými smrky a borovicemi obývají medvědi, rysi a dokonce i leopardi.
Pokud jde o výšku hor a dostupné turistické trasy, pak můžou Kavkazské hory na území Gruzie určitým způsobem soutěžit s Alpami: pět vrcholů je vyšších, než Mont Blanc (jež se vypíná do výšky 4808 m n.m.) a je zde mnohem méně turistů! Magicky překrásná oblast Svaneti, hnízdící v těchto horách, dodává vzrušení nejen návštěvníkům, ale i samotným Gruzíncům. Možnost zdolat vrcholy Šchary (5201 m n.m.) a Ušby (4710 m n.m.), stejně jako se seznámit se starodávnými svanskými tradicemi, přeměňuje túry v této oblasti v kulturní turistiku.

Fotky
Plán cesty

Den 1 Příjezd

Příjezd do Tbilisi, transfer z letiště a ubytování v hotelu

Den 2 TBILISI - MCCHETA - ANANURI - KAZBEGI

Návštěva prastarého gruzínského hlavního města – Mccheta. Právě zde započalo pokřtění státu ve 4. století. Mccheta je jednou z mála historických památek Gruzie, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále pojedeme po Gruzínské vojenské cestě, což je historický název cesty přes Hlavní Kavkazský hřbet, která spojuje města Vladikavkaz a Tbilisi. Prohlídka architektonického komplexu Ananuri, postaveného v 16. – 17. stol. Příjezd do Kazbegi. Ubytování v hotelu.

Den 3KAZBEGI - GERGETI - GVELETI - KAZBEGI

Treking k chrámu Sv. Trojice (2170 m n.m.). Chrám se nachází na kopci, ze kterého je výborný výhled na horu Kazbek (5033 m n.m.), nejvýznamnější horu Gruzie. Dále následuje přejezd do Darialského údolí a pěší výlet ke Gveletskému vodopádu. (Délka trasy: 3,5 hod). Noc v Kazbegi.

Den 4KAZBEGI - SNO - DŽUTA - ČAUCHEBI - KAZBEGI

Ranní vyjížďka podél údolí Sno. Úzká cesta vede do malé vesnice Džuta (2165 m n.m.). Tato vesnice je velmi významná díky prastarému životnímu stylu jejích obyvatel. Vesnice je obklopená horami, a proto je zcela odříznuta od zbytku světa po dobu šesti měsíců. Návštěva této vesnice bude opravdu nezapomenutelným zážitkem. Odsud začínáme túru k úpatí hory Čauchebi (3842 m). Za půlhodiny spatříme malebnou horu. Půjdeme až k úpatí hory. (Délka pochodu: 5 hod). Návrat do Kazbegi.

Den 5KAZBEGI - CHADA - TBILISI

Pochod z Kazbegi do údolí Chada. Cesta vede přes alpské louky dolů k menší pevnosti Chada (15.-17. stol.) a horským pramenům. Návštěva obce Kvešeti. Po nádherné procházce alpskými loukami se vracíme do hlavního města. (Délka výletu: 5 hod.). Noc v Tbilisi. Návrat do Tbilisi.

Den 6TBILISI

Transfer na letiště. Ukončení programu a šťastný návrat domů.

Stravování
Snídaně v hotelech Denní snídaňové balíčky na cestě
Ubytování
Hotel
Co s sebou
Důležité informace

Cena zahrnuje:
• Služby průvodce
• Všechny transfery dle programu zájezdu
• Denní snídaňové balíčky na cestě
• Ubytování se snídaní v hotelích NOA Hotel Kazbegi (3 noci), Lions Hotel Tbilisi (2 noci)
• Dobrou náladu

Cena NEZAHRNUJE:
• Večeře
• Letenky
• Pojištění