cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se
cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se

Tajmeňské jezero a 9 průsmyků

0
Cena
Od14 900 Kč
Cena
Od14 900 Kč
Celé jméno (Full name)*
Email*
Telefon (Phone)
Datum (Date)*
Poče lidí (Person)*
Vaše zpráva (Your enquiry)*
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

734

Máte dotaz?

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Rádi vám vše vysvětlíme.

+420 777 737 877

info@altajtour.cz

11 dní
Dostupnost : Červenec - Srpen
Minimální věk : 16+
Podrobnosti o zajezdu

 

 

Toužíte poznat dosud neobjevená místa Altaje? Vydejte se s námi na pěší túru do nedotčené krajiny. Ale pozor, nebude to snadné! Proto je cesta vhodná jen pro ostřílené cestovatele, kteří mají dobrou fyzičku.

A kam se vydáme? Hlavním cílem je Tajmeňské jezero, které je s šířkou 5420 metrů a délkou 1080 metrů druhým největším jezerem Altaje. Cestou překročíme hned několik vysokohorských řek, navštívíme nádherná jezera a budeme stoupat vzhůru k horským průsmykům.

Prvních šest dní cesty nás budou doprovázet koně, kteří ponesou potraviny a další nezbytnou výbavu pro celou skupinu. Osobní věci si ale musí odnést na zádech každý sám. Závěrečné dva dny nám totiž umožní proniknout do divočiny, kam se nedá dostat jinak než pěšky.

Trasa vede částečně na území přírodních rezervací, místy, kam jen velice zřídka vkročí lidská noha. Jedinečné zážitky a pocit absolutního splynutí s divokou přírodou nenechají lhostejným žádného cestovatele, ani vás.

Fotky
Plán cesty

Den 0Z Novosibirsku do Usť-Koksy (825 km z Novosibirsku, 640 km z Barnaulu (Novoaltajsku), autobus nebo mikrobus.

Odjezd z Novosibirsku ve 20:00 (místního času, rozdíl oproti moskevskému času činí 4 hodiny). Místo odjezdu: Sovětskaja ulice č. 65. Další možností nástupu je město Barnaul (Novoaltajsk) ve 23:50 místního času. Místo odjezdu: Hotelový komplex Oblepicha (Rakytník), Altajský kraj, Novoaltajsk, ulice Dorožnaja č. 13). Cesta vede po legendárním Čujském traktu s nádhernými výhledy na skalnaté pohoří Altaj, dále prochází Kanskou stepí do Ujmonského údolí. Cesta do Usť-Koksy a stravování během cesty není zahrnuto v ceně zájezdu.

Den 1Odjezd z Gorno-Altajska (letiště) v 10:00-11:00 směrem Usť-Koksa (375 km autobusem nebo mikrobusem)

Cesta vede po legendárním Čujském traktu s nádhernými výhledy na skalnaté pohoří Altaje, dále prochází Kanskou stepí do Ujmonského údolí. Po obědě nás čeká vydávání turistické výstroje a přejezd na turistickou základnu v obci Usť-Koksa. Tady proběhne instruktáž a poté se navečeříme a užijeme si seznamovací večer

Den 2Začátek dobrodružství (25 km autem, 15 km pěšky)

Vstáváme časně a po snídani nás čeká přesun z Usť-Koksy do Maralovodky. Na trase 15 km překonáme výškový rozdíl 1300 metrů. Také překonáme dva průsmyky – Agafon a Zaychonok. Přenocujeme u řeky Zaychonok..

Den 3Tichá psí řeka (19 km pěšky)

Přechod po nádherné náhorní plošině přes průsmyk s názvem Psí průsmyk (2 000 m n. m.) Tábor rozbijeme u řeky s názvem Tichá psí.

Den 4Psí jezero (16 km pěšky)

Přechod před říčky Rychlá psí řeka, Psí řeka, Bystrinský průsmyk, putování ke Psímu jezeru. Nocování ve stanech u jezera.

Den 5Tajmeňské jezero (18 km pěšky)

Přes Tichý průsmyk (2200 m n. m.) se dostaneme k Tajmeňskému jezeru. Potom nás čekají další dva průsmyky: Bolšerečenskij a Chajruzarovský. Ocitneme se na samé hranici chráněné přírodní rezervace a konečně si trochu odpočineme, pro zájemce je tu možnost rybaření (chytit si můžete sibiřského lipana a vychutnat si rybí polévku). Další možnost relaxace je v ruské sauně. Za doplatek si lze pronajmout nocleh v chatkách.

Den 6Katunská přírodní rezervace (19 km pěšky)

Naše další cesta povede územím Katunské přírodní rezervace. Překonáme Kazenichinský průsmyk (2300 m n. m.) a bezejmenný průsmyk vysoký 2000 m, tábor rozbijeme na břehu Smaragdového jezera.

Den 7Katunská přírodní rezervace (9 km pěšky)

Dnešní trasa nás dovede k soutoku řek Ještu a Kuragan, odvážlivci se mohou vykoupat v křišťálově čisté vodě řeky Ještu, pokud jim tedy bude vyhovovat průměrná teplota kolem pěti stupňů. Přenocujeme ve stanech v cedrovém háji na břehu řeky. Čeká nás tvrdý a posilující spánek v blahodárné vůni cedrů.

Den 8Alla-Askyr (9 km pěšky, převýšení 1000 m)

Pěší putování k jezeru Alla-Askyr povede zcela panenskou přírodou, kde místy nevedou žádné cesty, takže se budeme prodírat lesem a překonávat suťová pole.

Den 9Vyvrcholení cesty (22 km pěšky)

Přes průsmyk Kyrgyz se nádhernou přírodou kolem malebných horských jezer dostaneme do průsmyku Ploskij (2200 m n. m.) a dorazíme do obce Maralnik. Cestou uvidíme čarokrásné jezero Sarybel a několik dalších pak v Dolině devíti jezer a v dolině Kyrgyz. Večer nás čeká rozlučkový večírek.

Den 10Odjezd do Barnaulu (Novoaltajsku)/ Novosibirsku/ Gorno-Altajsku (375 km do Gorno-Altajsku, 640 km do Barnaulu a 825 do Novosibirsku)

Po snídani budeme mít osobní volno. Pro zájemce budou organizovány projížďky na koních po okolí (za doplatek) nebo dvouhodinový splav řeky (za doplatek).
Po obědě se vydáme na prohlídku vesnice Verchnij Ujmon, která je jednou z nejstarších obcí Usť-Koksinské oblasti. Vesnice byla založena před více než 300 lety. Jsou v ní dvě muzea: Přírodovědné muzeum N. K. Rericha a Muzeum starověreckého hnutí (náboženské a společenské rozkolnické hnutí, které se na protest oddělilo od pravoslavné církve a jehož vliv byl silný právě v odlehlých částech Ruska).
V 17:00 místního času odjezd do Barnaulu a dalších destinací. Příjezd do Gorno-Altajsku ve 3:00 na letiště nebo do hotelu (noc a lůžku stojí 350 rublů).
Snídaně a oběd v restauraci, večeře na cestě na vlastní účet.

Den 11Příjezd do Barnaulu (Novo-Altajsku) /Novosibirsk

Příjezd do Barnaulu orientačně v 7:00, do Novosibirsku v 10:00. Stravování není v ceně zájezdu.

Stravování
Stravování třikrát denně v letní restauraci ve vesnici Usť-Koksa, dvakrát denně teplé jídlo (snídaně a večeře). Během aktivní části cesty se budete stravovat v polní kuchyni. Jídlo během přejezdu do Usť-Koksy a zpět není zahrnuto v ceně..
Ubytování
Ubytováni budete v turistickém komplexu Altair ve vesnici Usť-Koksa a dále budete nocovat ve stanech. Ubytování v hotelu po cestě domů není zahrnuto v ceně
  • Velký polní stan, turistické stany, teplé spacáky, nafukovací matrace, nádobí a vše ostatní, nezbytně potřebné pro pohodlné cestování.
Co s sebou

Doporučená výbava:

– péřová nebo prošívaná zimní bunda

– nepromokavý oděv (pláštěnku, nepromokavá bunda a kalhoty)

– trekkingové boty

– vysoké nepropustné boty nebo sněhule (nejlépe z termoplastického polyuretanu)

– trekkingové hole (je možné zapůjčení před začátkem cesty) 

– botasky a pantofle nebo sandále (lehké přezutí)

– karimatková podložka pod zadek (podprdelník)

– zimní tepláky zimní čepici

– spodní rukavice z hedvábí (pod rukavice)

– trička 2-3 kusy

– šortky

– vlněné ponožky, 2 páry

– obyčejné ponožky, 3-4 páry

– čepice proti slunci

– krém a brýle proti slunci

– plavky

– baterka

– zavírací nůž

– sirky

– náhradní baterky

– vlastní sadu kempového nádobí

– předměty osobní hygieny

– základní léky: náplasti na puchýře, obvaz, elastický obvaz, jód nebo jiný dezinfekční prostředek, léky proti bolesti a proti nachlazení

Důležité informace

V ceně zájezdu je zahrnuto:

– služby zahrnuté v programu

– ubytování v turistickém komplexu Altair ve vesnici Usť-Koksa

– průvodcovské služby

– zapůjčení turistického vybavení: stany, spací pytle, karimatky, batohy, velký stan, kotlík a tábornické nádobí

– úrazové pojištění a pojištění proti nešťastným náhodám během aktivní části trasy: úrazové pojištění – 450 000 rublů, pojištění proti nešťastným náhodám –30 000

– úrazové pojištění a pojištění proti nešťastným náhodám během přesunů autem a při noclehu: МС-150000, СНС-30000

– transfer z Usť-Koksy do Multa-Maralniku a zpět

– koně pro transport potravin a dalšího vybavení skupiny (2. a 3. den programu)

– prohlídka vesnice Verchnij Ujmon

– turistické poplatky

– úschova osobních věcí na turistické základně Usť-Koksa na dobu aktivní části cesty

 

V ceně zájezdu není zahrnuto:

– stravování po cestě

– ruská sauna

– doprava do Usť-Koksy

– vízum do Ruska

– cestovní pojištění

 

Transport do Usť-Koksy:

Gorno-Altajsk – Usť-Koksa – Gorno-Altajsk – 4.000,- rublů
 cca 1.400,-Kč

Barnaul (Novoaltajsk) – Usť-Koksa – Barnaul (Novoaltajsk) – 5.000,- rublů cca 1.800,-Kč

Novosibirsk – Usť-Koksa – Novosibirsk – 5.400,- rublů cca 1.900,-