cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se
cs

Přihlásit se

Registrace

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, sledovat potvrzení a po dokončení prohlídky můžete také ohodnotit zájezd.
Uživatelské jméno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Vytvoření účtu znamená, že souhlasíte s našimi Smluvními podmínkami a Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Už máte u nás účet?

Přihlásit se

Největší jezero planety – Bajkal

0
Cena
Od17 700 Kč
Cena
Od17 700 Kč
Celé jméno (Full name)*
Email*
Telefon (Phone)
Datum (Date)*
Poče lidí (Person)*
Vaše zpráva (Your enquiry)*
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

1001

Máte dotaz?

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Rádi vám vše vysvětlíme.

+420 777 737 877

info@altajtour.cz

7 dní
Dostupnost : Čeerven - Srpen
  • Termín zájezdu je možné vybrat individuálně. Vyplňte prosím poptávkový formulář.
Podrobnosti o zájezdu

 

Horko a přeplněné pláže neodpovídají vaším představám o ideální dovolené u vody? Vydejte se s námi k „ruskému moři“, kde vás čeká divoká příroda i pohled do historie této oblasti.

Nedaleké město Irkutsk vás okouzlí starobylou krásou svých ulic i tragickými historkami ze života děkabristů, kteří sem byli posílání do vyhnanství.

Čeká vás zajímavé putování po jihozápadním břehu Bajkalu. Jezera, které je největší na celém světě. Vesnička Listvjanka bude svědkem vašeho prvního setkání s jezerem, které obsahuje přes 20 % pitné vody světa. Muzeum, které se v ní nachází, nabízí o Bajkalu nespočet informací, zajímavostí i legend.

Uvidíte nejmenšího tuleně – tuleně bajkalského, kterému místní říkají narpa. Ochutnáte bajkalské ryby síhy omuly, jejichž maso je vyhlášenou pochoutkou, zažijete projížďku lodí po jezeře, pokocháte se pohledem na čarokrásné hory a seznámíte se s rituály šamanů. Ale hlavně odhalíte krásu samotného Bajkalu, který je lákadlem mnoha dobrodruhů.

Fotky
Plán cesty

Den 1Setkání v Irkutsku v 8:00 (90 km autem)

Časový rozdíl mezi Irkutskem a Moskvou činí pět hodin, mezi Irkutskem a Prahou sedm hodin. Čekat vás budeme na vlakovém nádraží, ve vchodu zcela vpravo. Z letiště na nádraží je možné dojet taxíkem (15 min., 200 rublů). Doporučujeme, abyste si dodatečně upřesnili místo setkání pro konkrétní výpravu.

Čeká nás velká prohlídka města. Poté se přesuneme do vesnice Listvjanka, kde se poprvé setkáme s Bajkalem. Po ubytování na hotelu budeme mít osobní volno.

Den 2Prohlídka Muzea Bajkalu (200 km autem)

Sbírky muzea obsahují zcela unikátní exponáty a informace o flóře i fauně Bajkalu, vděčnou atrakcí jsou zejména živé exponáty – ryby v ohromných akváriích. Dále navštívíme architektonicko-etnografické muzeum pod širým nebem v obci Talci na břehu řeky Angary. Naobědváme se v muzeu v oddělení národní ruské kuchyně. Poté nás čeká přesun do města Bajkalsk, kde se ubytujeme v hotelu.

Den 3Plavba na motorové lodi po Bajkalu (60 km na lodi, 2 km pěšky)

Dnes se vydáme na plavbu po Bajkalu. Uvidíme Sloupový mys a Poloviční mys, kde se nachází nejdelší železniční tunel na trase expresu kolem Bajkalu. Uděláme si piknik pod širým nebem a ochutnáme tradiční rybí polévku připravenou z čerstvě ulovených bajkalských ryb. Návrat do Bajkalsku na hotel.

Den 4Pěší túra na horský masiv Chamar-Daban (14 km pěšky)

Dnes s vydáme údolím horské řeky Solzan na horský masiv Chamar Daban. Uděláme si piknik na úpatí skalní věže Čertův prst, kde si dáme voňavý čaj z bajkalských bylin. Návrat do Bajkalsku.

Den 5Výlet na Teplá jezera (80 km autem, 5 km pěšky)

Dnes navštívíme nádherná liduprázdná jezera na úpatí pohoří Chamar Daban. Uvídíme Smaragdové jezero, jezero Pohádka i Mrtvé jezero. Uděláme si piknik pod širým nebem a hostinu, jejíž součástí bude čerstvě ulovený síh omul, uzený na dřevě. Tady se můžeme vykoupat nebo půjčit katamarán a loďky. Návrat do Bajkalsku.

Den 6Muzeum vzácných kamenů a minerálů (48 km autem, 2 km pěšky)

Dopoledne budeme mít volno, odpoledne pojedeme do města Sljuďanka, kde je muzeum vzácných kamenů a minerálů. Navštívíme nejjižnější bod Bajkalu – Šamanský mys s bohatým archeologickým nalezištěm. Pak už se budeme muset s Bajkalem rozloučit a vrátit se do hotelu.

Den 7Samostatný přesun do Irkutsku (162 km autem)

Dodávka taxi, tzv. maršrutka, vyzvedává turisty před hotelem, cesta stojí 300 rublů na osobu. Možnost samostatného odjezdu na nádraží v Bajkalsku a dále pokračovat vlakem.

Stravování
V ceně je stravování třikrát denně počínaje obědem 1. den a konče snídaní 7. den.
Ubytování
Ubytování v hotelu ve dvou a čtyřlůžkových pokojích.
Co s sebou
Důležité informace

CENA ZAHRNUJE:
– ubytování ve dvou- a čtyřlůžkových pokojích
– stravování třikrát denně
– přesuny dle programu
– průvodcovské služby

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO:
– přesun z Bajkalsku do Irkutsku (za doplatek je možné zorganizovat)
– ubytování a stravování ve dnech před začátkem a po ukončení zájezdu 
– vízum do Ruska
– cestovní pojištění